Stafet for livet

Se logoplakat med alle sponsorer  Plakat 260619

Følg Stafet For Livet på Facebook (stafettens facebook)
Se meget mere om Stafet For Livet (stafettens hjemmeside)
Madbixen på facebook (Madbixens gruppe til hjælpere)
Følg med DiætistTeamet på Facebook

Sponsorer 2019… Du kan stadig nå at blive en del af holdet.
Vi søger Frugt, Grønt og en ca 500 vandflasker som supplement til dem vi allerede har (gerne logovand = masser af reklame for sponsor). 

SPONSORER 2019
Dencon Foods www.denconfoods.com
Euro Poultry www.euro-poultry.com
Naturmælk www.naturmælk.dk
Peter Larsen kaffe www.peterlarsenkaffe.dk
PureFoodEuropa v. Michael Møller www.purefoodeurope.com
Add-wice v. Michael Møller www.add-wise.dk
BKI www.bki.dk
Slagter Lampe www.slagterlampe.dk
Oscar, Nestle Professional food A/S www.nestleprofessionalfood.dk
Sanacare, Energi og Proteinberigelse www.adosan.dk
BDO www.bdo.dk
Diætist Iskov www.diaetist-iskov.dk
Ardo A/S www.frigodan.dk
Robert Damkjær pølser www.damkjaer.dk
JQ Montage og Service www.jq-staalmontage.dk
Hammelev el www.hammelev-el.dk
Vinspecialisten Haderslev www.haderslev.vinspecialisten.dk
Danæg www.danaeg.dk
Lantmännen Unibake Denmark A/S, Lantmännen Schulstad A/S
www.lantmannen-unibake.com, www.schulstad.dk
Højdesign www.hojdesign.dk
Billig Emballage www.billigemballage.dk
Hanegal www.hanegal.dk
Fuglsang øl og vand www.fuglsang.dk
Orkla Foods Danmark. Smagen af det gode liv www.orklafoods.dk
Fuglsøgaard www.fuglsoegaard.com
Skælskør frugtplantage www.scandic-food.dk/Skælskør-Frugtplantage
Fuglsang grønt www.fuglsanggrønt.dk
Sønderjydsk Kål www.soenderjydsk-kaal.dk
Happy Parthy Catering www.storkoekkenudlejning.dk
Haderslev ilt & gasdepot
Dansukker www.dansukker.dk
VGIE, Køkkenet
Humletoften, køkkenpersonalet
Mette Munk www.mettemunk.dk
Lindab www.lindab.dk
Vojens Køleteknik www.voko.dk
Årø Vingaard www.aaro-vin.dk
Kontor syd www.kontorsyd.dk
Arla Høgelund www.arla.dk
Aufini www.aufini.com
Mums kager www.mums-kager.dk
Ras www.rashaderslev.dk
Arla Pro www.arlapro.com
Haderslev stiftsbogtrykkeri www.stiftsbogtrykkeriet.dk
Polar Seafood www.polarseafood.dk
Meny, Haderslev www.meny-haderslev.dk
Føtex, Haderslev www.foetex.dk