Madbix CAFÉ, Bazar i Haderslev hallen d. 20/11-2021

Hjælpere kan melde sig her: http://diaetist-iskov.mipsevent.dk/group/madbixcafstafetbazard20novemberihaderslevhallen/

Madbixen, Stafet for livet, Haderslev d. 11-12/9- 2021

DiætistTeamet står for Madbixen – Det store madtelt, som servicerer alle deltagere, fightere og besøgende.
Der skal bruges mange hjælpere til Madbixen både før og under stafetten.
Man kan vælge opgaver og tidspunkter her

Den hurtige information til Madbixens  hjælpere er via facebook gruppen:
Madbixen på facebook

Bestilling af mad…
Der er åbent for køb/salg af mad under hele stafetten, men det er også muligt at bestille mad på forhånd og få lidt mere for pengene
Stafetten – Kræftens Bekæmpelse – Stafet For Livet

Stafet for livet 2019

Stafet for livet 2021 – SPONSORER

Diætist Malene Iskov www.diaetist-iskov.dk
Rema 1000 Haderslev, Simmerstedvej www.rema1000.dk (råvarer)
Højdesign www.hojdesign.dk (grafisk opsætning af plakat)
Hanegal www.hanegal.dk (kød og pålæg)
Fuglsang grønt www.fuglsanggrønt.dk (grønne råvarer)
Billig Emballage www.billigemballage.dk (poser, lamineringslommer mv)
Sanacare, Energi og Proteinberigelse www.adozan.dk (print)
Happy Parthy Catering www.storkoekkenudlejning.dk (køkken)
Aufini www.aufini.com (tilmeldingsmodul til frivillige)
Sønderjydsk Kål www.soenderjydsk-kaal.dk (kål i lange baner)
Slagter Lampe www.slagterlampe.dk (pålæg og brunch pølser)
Peter Larsen kaffe www.peterlarsenkaffe.dk (lækker kaffe)
Hammelev el www.hammelev-el.dk lån komfurer
Vinspecialisten Haderslev www.haderslev.vinspecialisten.dk  (vin)
Årø Vingaard www.aaro-vin.dk (vin)
Kontor syd www.kontorsyd.dk (kontorartikler, emballager mv)
BDO www.bdo.dk (vandflasker)
Fuglsang øl og vand www.fuglsang.dk (kølevogn)
Danæg www.danaeg.dk (æg)
Euro Poultry www.euro-poultry.com (kylling)
Lantmännen Unibake Denmark A/S, Lantmännen Schulstad A/S
www.lantmannen-unibake.com, www.schulstad.dk (diverse brød)
Gram Slot www.gramslot.dk (mælkeprod og mælk)
PureFoodEuropa v. Michael Møller www.purefoodeurope.com
Meny, Haderslev www.meny-haderslev.dk (madvarer)
Fuglsøgaard www.fuglsoegaard.com (oksekød)
Oscar, Nestle Professional food A/S www.nestleprofessionalfood.dk  (supper)
Ardo A/S www.frigodan.dk (grøntsager)
Dansukker www.dansukker.dk (sukker)
Polar Seafood www.polarseafood.dk (fisk)
Orkla Foods Danmark. Smagen af det gode liv www.orklafoods.dk (bælgfrugter, dressinger mv.)
Naturmælk www.naturmælk.dk (mælkeprodukter og ost)
Svansø www.svansoe.dk (produkter)
Vojens Køleteknik www.voko.dk (lån af køleskab med glaslåger)
Kohberg  www.kohberg.dk   (morgenbrød)
Robert Damkjær pølser www.damkjaer.dk (brunch pølser og pålæg)
Føtex, Haderslev www.foetex.dk (varer fra butikken)
Graasten Salater www.stryhns.dk (dressinger, tunsalatog hønsesalat)
Haderslev Stiftsbogtrykkeri stiftbogtrykkeriet.dk (print af plakater)
Haderslev ilt og gasdepot (udlån af gasflasker)
Lindab Haderslev www.lindab.dk (vandflasker)
Arla Pro www.arlapro.com (Protino)
Arla Høgelund www.arla.dk (oste fra egen produktion)
Dencon Foods  denconfoods.com (kylling)
JQ Montage og Service (opmagasinering af fryser)

Plakat Sponsorer 2021
Plakat menu, 2021