Madbixen, Stafet for livet, Haderslev 

DiætistTeamet står for Madbixen – Det store madtelt, som servicerer alle deltagere, fightere og besøgende.
Der skal bruges mange hjælpere til Madbixen både før og under stafetten

Den hurtige information til Madbixens  hjælpere er via facebook gruppen:
Madbixen på facebook

Hvis du ikke er på facebook kan du melde dig som hjælper ved at sende en mail til malene@diaetist-iskov.dk

I Madbixen vælger man selv sine vagter.
Link bliver lagt ind her på siden, når arbejdsplanen er klar i maj 2023
Du vælger selv de opgaver, der passer dig.
Linket er et onlinebooking system, som er uafhængigt af facebook.

Sponsorer søges.
Se sponsorbrev her: Stafet for Livet søger ressourcer til Madbixen, 2023

Stafet for livet 2019

Stafet for livet 2022 – SPONSORER
tilsagn om  støtte igen i 2023 – markeret med blå

Diætist Malene Iskov www.diaetist-iskov.dk
LaChatte British Shorthair (grafisk opsætning af plakat)
Aufini www.aufini.com (tilmeldingsmodul til frivillige)
Hammelev el www.hammelev-el.dk lån komfurer
Rema 1000 Haderslev, Simmerstedvej www.rema1000.dk (råvarer)
Fuglsøgaard www.fuglsoegaard.com (oksekød)

Vinspecialisten Haderslev www.haderslev.vinspecialisten.dk  (vin)
Kohberg  www.kohberg.dk   (morgenbrød)
Lantmännen Unibake Denmark A/S, Lantmännen Schulstad A/S
www.lantmannen-unibake.com, www.schulstad.dk (diverse brød)
Graasten Salater www.stryhns.dk (dressinger, tunsalatog hønsesalat)
Ardo A/S www.frigodan.dk (grøntsager)
Vojens Køleteknik www.voko.dk (lån af køleskab med glaslåger)
JQ Montage og Service (opmagasinering af fryser)
Billig Emballage www.billigemballage.dk (poser, lamineringslommer mv)
Haderslev Stiftsbogtrykkeri stiftbogtrykkeriet.dk (print af plakater)
Dansukker www.dansukker.dk (sukker)
Euro Poultry www.euro-poultry.com (kylling)
Sønderjydsk Kål www.soenderjydsk-kaal.dk (kål i lange baner)
Fuglsang øl og vand
www.fuglsang.dk (kølevogn)
Slagter Lampe www.slagterlampe.dk (pålæg og brunch pølser)
Oscar, Nestle Professional food A/S www.nestleprofessionalfood.dk  (supper)
Gram Slot www.gramslot.dk (mælkeprod og mælk)
Robert Damkjær pølser www.damkjaer.dk (brunch pølser og pålæg)
Happy Parthy Catering www.storkoekkenudlejning.dk (køkken)
Orkla Foods Danmark. Smagen af det gode liv www.orklafoods.dk (bælgfrugter, dressinger mv.)
Peter Larsen kaffe www.peterlarsenkaffe.dk (lækker kaffe)

BDO www.bdo.dk (vandflasker)
Fuglsang grønt www.fuglsanggrønt.dk (kartofler)
Polar Seafood www.polarseafood.dk (fisk)
Haderslev ilt og gasdepot (udlån af gasflasker)
PureFoodEuropa v. Michael Møller www.purefoodeurope.com
Hanegal www.hanegal.dk (kød og pålæg)
Meny, Haderslev www.meny-haderslev.dk (madvarer)
Valsemøllen www.valsemollen.dk (hvedemel og rugmel)
Dencon Foods  denconfoods.com (kylling)
Føtex, Haderslev www.foetex.dk (varer fra butikken)
Arla Høgelund www.arla.dk (oste fra egen produktion)
Naturli’ Foods  www.naturli-foods.dk
Dansk Transport Emballage Stort udvalg i plastemballage | Dansk Transport Emballage (dtemballage.dk)

Tidligere trofast sponsor, men springer over i 2023:
Danæg www.danaeg.dk (æg)
Naturmælk www.naturmælk.dk (mælkeprodukter og ost)
Kontor syd www.kontorsyd.dk (kontorartikler, emballager mv)
Årø Vingaard www.aaro-vin.dk (vin)