Madbixen, Stafet for livet, Haderslev d. 10-11/9- 2022

DiætistTeamet står for Madbixen – Det store madtelt, som servicerer alle deltagere, fightere og besøgende.
Der skal bruges mange hjælpere til Madbixen både før og under stafetten.

Den hurtige information til Madbixens  hjælpere er via facebook gruppen:
Madbixen på facebook

Hjælpere kan melde sig til at hjælpe hos Madbixen via linket.
Du vælger selv de opgaver, der passer dig.
Meld dig som hjælper her

Sponsorer søges – Se sponsorbrev Stafet for Livet søger ressourcer til Madbixen, 2022

Stafet for livet 2019

Stafet for livet 2022 – SPONSORER

Diætist Malene Iskov www.diaetist-iskov.dk
Rema 1000 Haderslev, Simmerstedvej www.rema1000.dk (råvarer)
Højdesign www.hojdesign.dk (grafisk opsætning af plakat)
Sanacare, Energi og Proteinberigelse www.adozan.dk (print og vareprøver)
Aufini www.aufini.com (tilmeldingsmodul til frivillige)
Sønderjydsk Kål www.soenderjydsk-kaal.dk (kål i lange baner)
Peter Larsen kaffe www.peterlarsenkaffe.dk (lækker kaffe)
Hammelev el www.hammelev-el.dk lån komfurer
Vinspecialisten Haderslev www.haderslev.vinspecialisten.dk  (vin)
Årø Vingaard www.aaro-vin.dk (vin)
Kontor syd www.kontorsyd.dk (kontorartikler, emballager mv)
BDO www.bdo.dk (vandflasker)
Danæg www.danaeg.dk (æg)
PureFoodEuropa v. Michael Møller www.purefoodeurope.com
Naturmælk www.naturmælk.dk (mælkeprodukter og ost)
Kohberg  www.kohberg.dk   (morgenbrød)
Euro Poultry www.euro-poultry.com (kylling)
Lantmännen Unibake Denmark A/S, Lantmännen Schulstad A/S
www.lantmannen-unibake.com, www.schulstad.dk (diverse brød)
Ardo A/S www.frigodan.dk (grøntsager)
Kohberg www.kohberg.dk (morgenbrød og brød til suppe)
Graasten Salater www.stryhns.dk (dressinger, tunsalatog hønsesalat)
Haderslev Stiftsbogtrykkeri stiftbogtrykkeriet.dk (print af plakater)
Arla Høgelund www.arla.dk (oste fra egen produktion)
Happy Parthy Catering www.storkoekkenudlejning.dk (køkken)
Robert Damkjær pølser www.damkjaer.dk (brunch pølser og pålæg)
Slagter Lampe www.slagterlampe.dk (pålæg og brunch pølser)
Fuglsøgaard www.fuglsoegaard.com (oksekød)
Oscar, Nestle Professional food A/S www.nestleprofessionalfood.dk  (supper)
*Valsemøllen www.valsemollen.dk (hvedemel og rugmel)
Hanegal www.hanegal.dk (kød og pålæg)
Gram Slot www.gramslot.dk (mælkeprod og mælk)
Føtex, Haderslev www.foetex.dk (varer fra butikken)
Fuglsang grønt www.fuglsanggrønt.dk (grønne råvarer)
Billig Emballage www.billigemballage.dk (poser, lamineringslommer mv)
*Daabech frilandsgartneri (majs)
Vojens Køleteknik www.voko.dk (lån af køleskab med glaslåger)
JQ Montage og Service (opmagasinering af fryser)
Polar Seafood www.polarseafood.dk (fisk)
Haderslev ilt og gasdepot (udlån af gasflasker)
Meny, Haderslev www.meny-haderslev.dk (madvarer)
Fuglsang øl og vand www.fuglsang.dk (kølevogn)
Dansukker www.dansukker.dk (sukker)
Orkla Foods Danmark. Smagen af det gode liv www.orklafoods.dk (bælgfrugter, dressinger mv.)
Dencon Foods  denconfoods.com (kylling)

Plakat Sponsorer 2021
Plakat menu, 2021