Stafet for livet, Damparken, Haderslev
11-12. september 2021

Læs mere på Stafettens officielle facebook side:
https://www.facebook.com/StafetForLivetHaderslev

Meld dig til Madbixens hjælperkorps
DiætistTeamet står for Madbixen – Det store madtelt, som servicerer alle deltagere, fightere og besøgende.
Der skal bruges mange hjælpere til Madbixen både før og under stafetten.
I første omgang kommer man blot på maillisten og senere får man mulighed for at byde ind på de opgaver, som man ønsker.
TRYK HER og kom på hjælperlisten

Den hurtige information til Madbixens  hjælpere er via facebook gruppen:
Madbixen på facebook

*****

Madbixen søger sponsorer til stafet 2021. 
Madbixen søger sponsorer af råvarer, emballager, service,  tryk af plakater og meget mere.
Sponsorer kan tage kontakt til Malene Iskov tlf. 22230590, malene@diaetist-iskov.dk
Der bliver opsat en plakat med alle logoer af HøjDesign. Plakaten bliver brugt både digitalt og trykt form.

*****

Stafet for livet 2021 – SPONSORER

Diætist Malene Iskov www.diaetist-iskov.dk
Højdesign www.hojdesign.dk

Stafet for livet 2019

Se logoplakat med alle sponsorer  Plakat 260619

SPONSORER 2019
Kellmann skilte og Design www.kellmanndesign.dk
Dencon Foods www.denconfoods.com
Euro Poultry www.euro-poultry.com
Naturmælk www.naturmælk.dk
Peter Larsen kaffe www.peterlarsenkaffe.dk
PureFoodEuropa v. Michael Møller www.purefoodeurope.com
Add-wice v. Michael Møller www.add-wise.dk
BKI www.bki.dk
Slagter Lampe www.slagterlampe.dk
Oscar, Nestle Professional food A/S www.nestleprofessionalfood.dk
Sanacare, Energi og Proteinberigelse www.adosan.dk
BDO www.bdo.dk
Diætist Iskov www.diaetist-iskov.dk
Ardo A/S www.frigodan.dk
Robert Damkjær pølser www.damkjaer.dk
JQ Montage og Service www.jq-staalmontage.dk
Hammelev el www.hammelev-el.dk
Vinspecialisten Haderslev www.haderslev.vinspecialisten.dk
Danæg www.danaeg.dk
Lantmännen Unibake Denmark A/S, Lantmännen Schulstad A/S
www.lantmannen-unibake.com, www.schulstad.dk
Højdesign www.hojdesign.dk
Billig Emballage www.billigemballage.dk
Hanegal www.hanegal.dk
Fuglsang øl og vand www.fuglsang.dk
Orkla Foods Danmark. Smagen af det gode liv www.orklafoods.dk
Fuglsøgaard www.fuglsoegaard.com
Skælskør frugtplantage www.scandic-food.dk/Skælskør-Frugtplantage
Fuglsang grønt www.fuglsanggrønt.dk
Sønderjydsk Kål www.soenderjydsk-kaal.dk
Happy Parthy Catering www.storkoekkenudlejning.dk
Haderslev ilt & gasdepot
Dansukker www.dansukker.dk
VGIE, Køkkenet
Humletoften, køkkenpersonalet
Mette Munk www.mettemunk.dk
Lindab www.lindab.dk
Vojens Køleteknik www.voko.dk
Årø Vingaard www.aaro-vin.dk
Kontor syd www.kontorsyd.dk
Arla Høgelund www.arla.dk
Aufini www.aufini.com
Mums kager www.mums-kager.dk
Ras www.rashaderslev.dk
Arla Pro www.arlapro.com
Haderslev stiftsbogtrykkeri www.stiftsbogtrykkeriet.dk
Polar Seafood www.polarseafood.dk
Meny, Haderslev www.meny-haderslev.dk
Føtex, Haderslev www.foetex.dk